Sveikinu! Jeigu Jus skaitote šį įrašą – tikėtina, jog planuojate nuvykti į Tailandą! Ir tai tikrai puikus pasirinkimas! Šioje šalyje jus išvysite nepakartojamo grožio gamtą, busite nustebinti neįprastu mums gyvenimo būdu. Sezono metu džiaugsitės karštu oru ir labai šiltu vandeniu. O kas svarbiausia, surasite mums priimtiną komfortą kalbant apie paslaugų sektorių. Šiame įraše aš mažiau kalbėsiu apie įspūdžius (juos jus išvysite video medžiagoje) ir daugiau pasidalinsiu kainomis, nuorodomis ir patarimais. Tai gi, skrendam…
Pirma dalis
Vilnius – Krabi
Mūsų kelionė prasidėjo visiškai netyčia ( kaip dažniausiai ir būna ). Bilietus atsitiktinai suradome www.makalius.lt puslapyje, kurie kainavo abiems pirmyn atgal 776 Eur. Skridome su Norwegian avialinijomis per Stokholmą. Labai svarbu pažymėti, jog į kainą nebuvo įskaičiuotas maitinimas ir registruotas bagažas. Visą tai kainuoja papildomai, bet be viso šito galima apsieiti. Mums pilnai pakako dviejų rankinių bagažų ( skridome su dviem mažais lagaminais iš Mandarina Duck). Pavalgėme Stokholmo oro uoste ir vieną kartą nupirkome užkandžius skrydžio metu ( gavosi pigiau ).
Skrendant į Tailandą būtina pasidaryti vizas. Jas galima užsakyti iš anksto Tailando konsulate (kaina 30 Eur) arba atvykus jau į Tailandą į oro uostą (kaina 50 eur). Taip pat patartina padaryti skiepus, BET NEBŪTINA. Mes skiepų nesidarėme, nes bilietus įsigijome likus dviem savaitėm iki skrydžio. Skrydis trunka apie 10 val.
Krabi
Iš Krabi oro uosto kursuoja autobusai, kurie nuveš jus iki pat viešbučio arba nuvažiuoti galima bus su taksi mašina. Iki Ao Nang paplūdimio, kuriame ir randasi mūsų viešbutis, taksi mašina kainavo apie 500 batų (~12 Eur), autobusas per pus mažiau. Apsistojome Holiday Inn Resort viešbutyje. Nuostabi lokacija, nuostabus aptarnavimas ir servisas, labai graži teritorija. Tai yra puiki vieta poilsiui su vaikais, bet… tikrai ne pigiausias variantas. Yra pigesnių. Ao Nang paplūdimys yra labai kurortinė civilizuota vieta, išlaikiusi vietinį koloritą. Ten galima puikiai pailsėti vien gulint prie baseino ar paplūdimyje, bet jeigu kaip ir mes, esate nenuoramos, galime patarti su ilga valtimi nuplaukti iki Railay paplūdimio. Kažkokių ypatingų pramogų mes ten nesuradome, o ir neieškojome, bet praleidome nuostabų laiką gamtos apsuptyje. Galima užkopti į Railay apžvalgos tašką. Iš jo atsiveria nuostabus vaizdas į abi puses. Pamatyti beždžiones ir “pimpalų” šventyklą (aš nejuokauju). Vakarus mes leidome vietiniuose restoranuose arba masažo salonuose. Sakyčiau, masažas – tai būtina pramoga Tailande. Masažo salonų “ant kiekvieno kampo” , bet patartume paieškoti geresnio ir sumokėti šiek tiek daugiau. Patys lankėmės “Corner massage” salone.
Atskira tema – maistas
Sulaukiau labai daug klausimų apie tai ką, kur ir kaip valgyti. Ar lengva apsinuodyti? Nuliūdinsiu jus, bet tikslaus atsakymo neturiu. Girdėjau milijoną pasakojimų apie tai, kaip atvykę ten tautiečiai sugebėdavo apsinuodyti pačią pirmą dieną ir visą laiką pragulėti viešbutyje šalia unitazo. Mūsų patirtis tokia: per visą laikotarpį net pilvo nesusuko. Norėdama nors kažkiek apsisaugoti nuo liūdno atostogų scenarijaus aš gėriau gerąsias bakterijas, o vyras – ne. Todėl tikrai negaliu teigti, kad tai padėjo. Tai ką gi mes valgėme? Kiekvieną kartą mes lankėmės vis skirtingose kavinėse, kurias surasdavome www.tripadvisor.com svetainėje. Valgėme tik tailandietiškos virtuvės patiekalus ( Pad Thai, Ananasus su ryžiais ir t.t. ). Drįsčiau teigti, kad europiečių virtuvė tikrai ne jų stiprioji pusė. Jeigu žinote, kad jūsų skrandis “silpnas”, patarčiau vengti jūros gėrybių. Ypatingai termiškai neapdorotų. Beje, ju ir pati nevalgiau. Rinkdavausi tik vištieną ir kelis kartus patiekalus su krevetėmis. Tailandiečiai labai mėgsta aštrų maistą. Nesveikai aštrų maistą. Jeigu jums tai problema, būtinai pasiteiraukite prieš užsisakant arba paprašykite, kad patiekalą pagamintų neaštrų. Iš desertų paragaukite Mango sticky rise. Iš gėrimų patarčiau paragauti Thai tea su pienu ir aišku mėgautis šviežiais kokosais ir šviežių vaisių kokteiliais. Grįžus į Lietuvą pradėsite jų pasiilgti. Kiekvienam atvykstančiam į Tailandą, leidžiama įsivežti vieną litrą stipriųjų gėrimų. O vat vietinio alkoholinio “pilstuko” patarčiau vengti.
Rojaus kampelis – Ko Phi Phi sala
Iki salos mes plaukėme su keltu ir ten pasilikome vienai nakčiai. Transferio ir kelto kaina asmeniui yra 700 batų. O viešbutis pagal jūsų pasirinkimą. Mes apsistojome Beacha Club Hotel su įskaičiuotais pusryčiais. Puiki vieta nebijantiems triukšmo, nes viešbutis randasi prie pat naktinių barų. Mėgstantiems tylą ar poilsiui su vaikais ši vieta nakvynei tikrai netiks. Koh Phi Phi yra tikrų tikriausias rojaus kampelis, šalia kurio yra išsidėstyti dar gražesni paplūdimiai. Juos pasiekti ir apžiūrėti galima užsakius kelionę. Laivo tipas, aplankomų paplūdimių ir paslaugų kiekis priklauso nuo paslaugos tiekėjo. Mes pasirinkome ne pigiausią, bet drįsčiau teigti, vieną iš geriausių variantų, nuorodą palieku The Only Morning tour Phi Phi . Kaina asmeniui apie 1300 batų. Į kainą įskaičiuotas greitaeigis kateris, aštuoni paplūdimiai, gėrimai, maitinimas, nuotraukos, kaukės nardymui. Phi Phi saloje yra labai gražus apžvalgos taškas ( Phi Phi view point ).
Antra dalis
Bankokas
Bankokas – Tailando sostinė ir didžiausias miestas, kuriame gyvena maždaug 10 milijonų gyventojų. Bankokas garsėja kaip miestas, turintis ilgiausią pavadinimą pasaulyje. Oficialus miesto vardas: Krung Thep Maha Nakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Yuthaya Maha Dilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udom Ratchaniwet Maha Sathan Amon Phiman Awatan Sathit Sakka Thattiya Witsanu Kam Prasit. Bet kas gi slypi už šio ilgo pavadinimo? Lygiai toks pat ilgas kelias bandant perprasti ir pažinti šį miestą… Man labai patinka dideli miestai – dievinu Londoną, jau pradedu pasiilgti Niujorko, bet vis tik Bankokas į mano favoritų sąrašą nepapuls. Nors vienareikšmiškai bus apdovanotas “spalvingiausio miesto” titulu. Būtent šiame mieste aš išvydau kaip vienas šalia kito gyvena prabanga ir didžiulis skurdas. Kaip ramybę dvelkianti budistų šventykla tampa pilkų griozdiškų monstrų – pastatų kaline. Susidarė įspūdis, kad miestas bando lygiuotis į populiariuosius pasaulio megapolius, bet gyvenimo būdas, kultūra, tam tikri papročiai niekaip neleidžia jam to iki galo padaryti. Lūšnynai po automobilių tiltais, šiukšlės ir purvas, gaminamas gatvėse maistas, milijardai kilometrų elektros laidų, ne visada saugumu pasižymintys tuk-tukai, mano manymu, kenkia miesto įvaizdžiui, iš kitos pusės, būtent visa tai suteikia Bankokui tai, ko neturi kiti – savitą koloritą ir išskirtinumą. Čia gyvenimas verda non-stop ir tikėtis ramybės, pavyzdžiui kaip, Krabi, tikrai nereikia.
Transportas
Į Bankoką mes atskridome su Lion Air avialinijomis, o bilietai mums abiem kainavo apie 50 Eur. Patys nesusidūrėm bet girdėjom, jog vietinių skrydžių vėlavimai pasitaiko ypač dažnai, todėl jeigu planuojate kelis skrydžius, pasistenkite, kad tarp jų būtų laiko tarpas. Iš oro uosto iki miesto galima nuvažiuoti su autobusu arba taksi. Mūsų patarimas būtų parsisiųsti programėlę Grab. Kalbant apie transportą, būkite pasirengę kamščiams. Ten jie 24 valandas per parą. Miestas didelis, atstumai dideli, o viešojo transporto sistema nėra labai jau gerai išvystyta. Ypatingai už miesto. Centre yra metro. Piko valandomis geriausia naudotis būtent juo. Taip pat mieste labai daug tuk-tukų, bet jie yra labai brangūs. Vieną kartą pravažiuokite įdomumo dėlei, bet visą laiką tiek permokėti tikrai nepatarčiau. Štai realus pavyzdys: važiavome iš taško A į tašką B. Tuk-tukininkas užsiprašė 400 batų, o su taksi nuvažiavome už 100 batų. Dar vienas labai labai paplitęs judėjimo būdas – tai motorolerių taksi, tačiau patys nesinaudojome, todėl kainos nežinau.
Ką nuveikti Bankoke?
Pradėkime nuo to, kad reikia kažkur apsistoti ir numesti visus daiktus. Mes visada renkamės viešbučius, kurie būtų arba centre arba kuo įmanoma arčiau centro. Tokiame dideliame mieste, kaip Bankokas, lokacija sutaupys jums tikrai daug laiko. Pirmas dvi naktis mes praleidome Urbana Langsuan 5 žvaigždučių viešbutyje už kurį sumokėjome 170 Eur. Puiki lokacija, puikūs pusryčiai, gražus baseinas, bet drįsčiau teigti, jog už šį variantą gal kiek ir permokėjome. Tiesiog nelabai buvo iš ko rinktis. Ir dar vieną naktį, už 39 Eur, mes praleidome 4 žvaigždučių viešbutyje Aspira Residence. Kambarys puikus, tačiau čia nėra nei pusryčių nei baseino ir lokacija bloga. Jis randasi toli nuo metro stoties ir atokiau nuo pagrindinių gatvių, todėl tuk-tuko ar taksi be iškvietimo nepagausi. Ir nors, kas 30 minučių iš viešbučio iki metro stoties kursuoja mikroautobusas, atgal sugrįžti teks patiems. Abu šie viešbučiai randasi maždaug 5 km nuo istorinio Bankoko centro, bet visai šalia Lumpini parko. Jeigu jus norėtumėte gyventi arčiau visų “must visit” vietų ir šventyklų, ieškokite viešbučio aplinkui Khoasan road. Na o dabar apie tai, kokias gi šventyklas reikėtų aplankyti…
Apsilankyti šventyklose
Bankoke yra labai labai daug neįtikėtino grožio šventyklų, todėl mažiausiai vieną aplankyti yra būtina. Mes pasirinkome pačią populiariausią vietą – tai yra Didieji rūmai ir Smaragdinio Budos šventykla (Grand Palace ir Wat Phra Kaew). Šio pastatų komplekso grožio žodžiais neaprašysi – jį reikia išvysti gyvai. Komplekso teritorijoje pamatysite ir Smaragdinį Budą. Tai yra labiausiai Tailande garbinama Budos statula.
Bilieto kaina asmeniui – 500 batų. Labai svarbu nepamiršti apie čia galiojantį “dress codą”. Jeigu turėsite daugiau laiko kitoms šventykloms ir noro pamatyti Budą gulintį, stovintį, sėdintį ir taip toliau, štai visų svarbiausių ir gražiausių vietų sąrašas:
Wat Pho (Gulinčio Budos šventykla), Wat Arun (Aušros šventykla), Wat Saket (Auksinis kalnas), Wat Traimit (Auksinio Budos šventykla), Wat Benjamabophit (Marmurinė šventykla), Wat Suthat ir Sao Ching Cha (Didžiosios sūpynės), Wat Ratchanatdaram – Loha Prasat (Metalinė pilis), Luang Pho To (Stovinčio Budos šventykla), Wat Mahathat (svarbiausias budistų vienuolių mokymo centras ) ir Lak Muang koplyčia.
Praplaukti Chao Phraya upe
Puikus būdas pailsėti nuo gatvių šurmulio, praplaukti su vėjeliu ir išvysti absoliučiai kitokį Bankoką. Tikrai verta, nes tokią “Veneciją” jus vargu kur Europoje išvysite.
Yra du galimi būdai: Vienas – tai praplaukti su taip vadinamu upės tramvajumi ir nebrangiai pasigrožėti miesto krantinėmis nuo vandens. Kaina apie 13 batų, arba brangesnis variantas, kurį pasirinkome ir mes – tai pasiplaukiojimas kanalais – klongais su ilga valtimi. Va ten tai išvysite vietinį gyvenimą… Kainos gali svyruoti nuo 500 batų ir aukščiau. Jeigu jau prakalbome apie upę, svarbu paminėti ir plaukiojančius turgelius (floating market). Geriausia į juos vykti šeštadieniais ir sekmadieniais, o patys populiariausi būtų Amphawa, kuris randasi mieste ir Bang Nam Phueng , kuris randasi Phra Pradaeng rajone.
Apsipirkti vietiniame turguje
Tęsiant turgų temą, negaliu nepaminėti pačio egzotiškiausio turgaus visame pasaulyje. Deja, patys nuvykti ten nespėjome bet tikrai rekomenduoju. Jis randasi Me Klong traukinių stotyje. Tai būtų pats paprasčiausias maisto turgus jeigu ne traukiniai, pravažiuojantys tiesiai pro jį. Didžiausias ir populiariausias turgus Bankoke – Chatuchak. Populiariausi naktiniai marketai: Patpong Night Market, Khlong Toei Market, Ratchada Rot Fai Night Market. Štai taip lakoniškai mes priėjome prie temos apie tai, kur Bankoke praleisti vakarą.
Susipažinti su naktiniu gyvenimu
Kaip ir minėjau, Bankokas nemiega, todėl kiekvieną savaitės dieną jus surasite ką ten nuveikti, o štai ir keli puikūs ir įdomus pasiūlymai jums. Visų pirma, tai pamatyti Bankoką iš viršaus, o ir apžvalgos aikštelių Bankoke tikrai pakanka. Trys geriausi kokteilių barai su nuostabiu vaizdu į miestą — Roof Top Bar 83-me aukšte Baiyoke Sky pastate, Moon Bar 61-me aukšte Banyan Tree viešbutyje ir Sky Bar 63-me lebua viešbučio aukšte. Šis baras galėtų būti jums matytas filme ” Pagirios Tailande”.
Egzotikos mėgėjams siūlome apsilankyti Calypso transvestitų kabare. Ir aišku Khaosan Road,vos 400 metrų gatvė, kurioje sutelkta tiek barų, kiek tikriausiai nesuskaičiuosime visame Vilniuje. Tikrų tikriausia linksmybių gatvė, kurioje patartume būti ypatingai atsargiems.
Trečia dalis
Phuketas
Po Bankoko pirma ir priešpaskutine mūsų stotele tapo viena populiariausių Tailando salų – Phuketas. Sala yra milžiniška, todėl joje tikrai yra ką nuveikti ką pamatyti ir kur pasilinksminti. Bet, tiesą pasakius, ji man didelio įspūdžio nepaliko. Susidarė įspūdis, kad ji prarado savo savitumą ir tapo per daug turistiška. Ypač šią vietą pamėgo turistai iš Rusijos ir, matyt, labai jau išlepino vietinius verslininkus. Švaistydamiesi pinigais į kairę ir į dešinę, rusai davė suprasti, kad mokėti tikrai gali. O kodėl tada ir neimti? Kainos čia yra tikrai didesnės negu pavyzdžiui Krabi. Ypatingai sezono metu. Apartamentų kainos nuo gruodžio pabaigos šokteli dešimčiai kartų ir laikosi iki pat žiemos pabaigos. Mes gi pasirinkome visai paprastą viešbutuką Am Surin, kuriame už vieną naktį sumokėjome apie 30 Eur. Pusryčių neturėjome, pro balkoną grožėjomės sąvartynu, o numeryje mus pasitiko tarakonas.
Po salą mes važinėjome su motoroleriu. Už parą sumokėjome 300 batų. Nei užstato nei dokumento neprašė. O apie mūsų europietiškų teisių netinkamumą net neužsiminė. Deja mes turėjome labai mažai laiko, todėl visos salos apvažiuoti nespėjome, o ir ji pasirodo, yra tikrai didesnė nei įsivaizdavau. Mes aplankėme Didelio Budos statulą (Phuket Big Buddha), tikrai labai labai graži vieta. Taip pat nuvažiavome į pramogomis garsėjantį Patong paplūdimį. Video galėjote matyti kaip Kamilis pramogavo serfindamas simuliatoriuje. Nuorodą į šią pramogą palieku. Tokios pramogos kaina yra 1000 batų, bet būtinai pasidomėkite ar nėra kokių nors akcijų. Apsilankėme gatvėje, kuri savo ritmu yra tokia pati kaip ir Bankoko Khaosan road. Vyrai! Prašau jūsų, būkite atsargūs ir nepraraskite budrumo. Šiose gatvėse karaliaujančios naktinės plaštakės įtrauks jus į vakarėlių sūkurį ir paliks be nieko. Nepasiduokite jų vilionėms, jus reikalingi čia- gyvi sveiki ir su pinigais. Ha ha!
Taip pat Phukete yra nuostabus wake parkas! Kainos visai prieinamos, o parkas nuostabus, su sistema ratu. Deja mes nespėjome jame praplaukti, nes skubėjome į autobusą, kuris nuvežė mus į Krabį.
Krabi
Po dviejų su puse valandų mes atsidūrėme ten, nuo kur ir prasidėjo mūsų pažintis su Tailandu. Šį kartą mes apsigyvenome Maneetel viešbutyje, kuris randasi Holiday inn kaimynystėje, Ao Nang paplūdimyje. Po visų mūsų nuotykių buvo labai smagu sugrįžti jau į pažįstamą mums aplinką. Maneetel viešbutis yra kiek pigesnis už mūsų pirmą pasirinkimą. Skirtingai nei Holiday Inn, Maneetel nors ir yra puikus variantas, bet nepritaikytas poilsiui su vaikas. Teritorijoje nemačiau žaidimo aikštelių, o baseine nebuvo jokių vaikams tinkamų pramogų. Net pripučiamo rato nebuvo. Sakyčiau Maneetel yra toks- pasiūlymas suaugusiems. Įprasti kambariai yra kiek mažoki, bet puikiai įrengti. Surasite viską, ko reikės poilsiui. Atskiri rankšluosčiai gulėjimui prie baseino ir net papildomos guminės šlepetės. Už tris naktis mes sumokėjome 203 Eur.
Viešbutyje galima išnuomoti motorolerį, kaina parai 200 batų. ( 100 batų pigiau nei Phukete ). Dabar jau kiek daugiau apie pramogas Krabi, kurių nepaminėjau pirmoje šio įrašo dalyje.
Khao Ngon Nak
Video jus galėjote stebėti mūsų nuotykius kopiat į Khao Ngon Nak viršukalne. Tai yra vieta, iš kurios atsiveria nuostabi panorama į gamtą. Ir taip, ji tikrai yra verta trijų kilometrų kelio. Kelionė gan sunki. Eiti teks ir akmenimis ir laiptais, ir kopti ir nusileidinėti ir vėl kopti ir prie viso šito prisidės oro trūkumas ir karštis. Galvojau, kad širdis sustos. Tikrai. Bet tai yra puikus būdas patikrinti ir įveikti save. Aišku labai trumpas, bet savotiškas Santjago de Kompostela. Šio kelio pabaigoje jus tikrai jausitės laimingi. Svarbu pasirūpinti patogia apranga ir avalyne (mūsų buvo iš Teva). Pasiimti vandens ir nors šiek tiek užkandžių. Visa kelionė užtruks apie 4-5 val.
Hot spring waterfall (Klong Thom)
Ši pramoga atitolusi nuo Ao Nang paplūdimio 60 km. Bet atvirai pasakius kai lauke 30 laipsnių šilumos lysti į 45 laipsnių šilumos vandenį nelabai ir norisi. Gaila, kad pas mus nėra tokio gamtos stebuklo, Lietuvoje jis tikrai labai praverstų. Nežiūrint į dvigubą karštį, turistai šią vietą mėgsta. Mes atvažiavome vos atsidarius parkui ( žmonių buvo mažai ), bet mums einant atgal, pamatėme kad visi dar tik suvažiuoja. Kad pasimaudytų visi, gulėjimo baseine laikas yra ribojamas. 15 min. pasišildei ir OUT.
Krabi Elephant Sanctuary
Mūsų pramogavimą Tailande vainikavo pažintis su drambliais. Pradėsiu nuo to, kad kelionei į šią vietą prireikė laiko pasiruošti morališkai. Kaip jus jau supratote iš video, esu prieš jodinėjimą drambliais ir prieš pasirodymus cirkuose. Tai yra laukinis gyvūnas, kurio negalima prijaukinti kaip šuniuko. Jie yra labai kankinami palaužomi morališkai tam, kad “neva” draugautų su žmonėmis. Teigiama, kad tokiose šventyklose gyvena išgelbėti iš nelaisvės gyvūnai, bet ar tai tiesa? Ar tik bandymas prisitaikyti prie turistų norų? Jeigu prieš 10 metų be jokios sąžinės graužaties turistai negalvojo apie gyvūno jausmus, tai šiai dienai mūsų visko suvokimas ir vertybės tikrai keičiasi. Na o kai kuriems tai tiesiog nauja mada. Nežinau, gal tai tik savęs apgaudinėjimas, labai noriu tikėti, kad tai, ką jie sako yra tiesa, bet 100 procentų tikra nesu. Todėl aš palieku nuorodą į vietą, kurioje patys lankėmės, bet jums spręsti ar ten vykti. Kaina tikrai nemaža- 2000 batų asmeniui.
Tai yra viskas, ką aš norėjau jums papasakoti ir parodyti! Šis įrašas buvo padarytas 2018 metų pabaigoje, todėl jeigu skaitant šį įrašą už lango jau skraido mašinos, o kalendoriuje 2068 metai, reikėtų patikrinti, ar mano pateikta informacija vis dar aktuali.
Bet kokiu atveju, Tailandas yra tikrai vertas jūsų dėmesio, o jus esate verti nuostabaus poilsio ten.
Gražios kelionės!
Latest comments